spolupráce

Aktuality

O nákaze COVID-19

Aktuální situaceCo lze očekávat?Druhá vlna v ČRJarní, 3. vlna epidemieCo tedy dělat?Příprava nápojeProblémy s informováním klienta

Aktuální situace

6.3.2021
Už mě pomalu přestává bavit komentovat nesmysly, kterých se dopouštějí odpovědní bez odpovědnosti. Stále se dovolávají něčího souhlasu, jen aby si nerozhněvali Evropské instituce, které na nás kašlou. Jejich opožděná rozhodnutí rozhodně nezabrání šíření nových kmenů SARS-Cov-2. Je potřeba jednat tady! A okamžitě. Krmí nás informacemi, kolik respirátorů se kde dodalo, ale věkové zastoupení mezi zemřelými bůhvi proč tají. Asi by i mladým došlo, že mohou být také na řadě a budou se chovat zodpovědněji. Svádí se prvenství v nakaženosti v EU na neukázněnost občanů. Prolhaní alibisté. Nesmyslná a nelogická nařízení zrovna nedávají důvěru občanů v jejich konání a přesto patříme mezi nejukázněnější v Evropě. Vědělo se dlouho dopředu o britské, jihoafrické a brazilské mutaci. Za jak dlouho se tímto směrem uzavřely hranice? Německo mělo všechny varianty viru, u nás byla česká varianta, o které nezodpovědní odpovědní zapomněli informovat obyvatelstvo, z jehož peněz jsou placení. Německo zakázalo přístup z ČR, že je u nás vysoké šíření nových mutací. Ve skutečnosti se sem tyto nové kmeny viru dostaly velice pravděpodobně právě z Německa. A naši nezodpovědní odpovědní k tomu akorát mlčeli. Proč byli lidé na dovolené na Zanzibaru, kde již byla prokázána jihoafrická varianta viru? Proč jsou nejnakaženějšími okresy ty sousedící s Německem a Polskem? Proč je kolínsko na tom nejhůře? Není to snad tím, že jsme tranzitní země a provoz zahraničních kamionů zneprůjezdňuje naše silnice? Vidím, jak se zastavují osobní auta na hranici okresů. Neviděl jsem ani jeden zastavený kamion. Zase se to svede na pendlery. Pokud je to tak, tak proč na Jižní Moravě taková kritická situace na hranici s Rakouskem není?

6.3.2021

Publikováno počátkem řína 2020
Vrchol epidemie koronavirem měla Evropa zdánlivě za sebou. I v nejpostiženější zemi, v USA, docházelo k poklesu počtu nově onemocnělých, ale stále je jich ohromné množství. Jakmile poleví obezřetnost, okamžitě stoupají počty nově onemocnělých. Štafetu nekontrolovaného počtu onemocnělých převzala Jižní Amerika a také některé státy na jihu Asie, Indie nově se připojuje Afrika. Ale bude skutečně konec? Období dovolených a nástup dětí do škol všechny optimisty snad přesvědčilo, že konec pandemie v dohlednu zatím není. Epidemie jde do druhé a v USA do 3. vlny. Přehled o celkové situaci ve světě velice pěkně zpracovává Univerzita Johnse Hopkinse. >>>

Co lze očekávat?

V návaznosti na opatření proti šíření nákazy si dovolím pár komentářů. Zatím se týkají opatření předchozích představitelů ministerstva zdravotnictví. Je vidět, že tato nařízení vymýšlejí lidé naprosto odtržení od běžného života. Je nyní ale vidět, že nová opatření jsou ještě méně domyšlená.

PES

Složitý koeficient PES (protiepidemický systém), který občanům ČR napomáhá komplikovat život má dvě položky, které běžný občan neovlivní.

Podíl nemocných seniorů

Jednak je to podíl nemocných seniorů (nad 65 let). Vláda zaspala anebo se na seniory prostě vykašlala. Mluvilo se o testování pracovníků v těchto zařízeních ještě před prázdninami. Pak se nařídilo plošné testování v těchto zařízeních ne v době, kdy teprve v září nabírala nákaza na intenzitě, ale teprve, když byla prakticky na vrcholu. A nebyly testovací soupravy! To o kompetentnosti příliš nesvědčí.

Podíl pozitivity testů

Další je podíl pozitivity testů. Pokud cílím nějaký test, tak bych měl být maximálně spokojený, když pozitivita stoupá. Daří se prostě odchytnout podezřelé případy. Mimo jiné to znamená, že se zatím příliš nešíří jiné infekce obvyklé v tomto období. Tak nevím, proč by nám měl tento parametr komplikovat život restriktivními opatřeními.

Opatření v obchodech

Dá se očekávat pokles počtu nově nakažených jako odpověď na restriktivní opatření minulých dnů. Pouze uzavření obchodů v neděli a o svátcích povede k dalšímu nárůstu. Je hodně lidí a i když je hodně obchodů, tak nikdy nemohou být poloprázdné. Výpadek 1 dne v prodejích vede k zahuštění zákazníků v prodejně ve dni předcházejícím a ve dni nadcházejícím. Stejně tak jako nesmyslné uzavření dalších obchodů, kde se sdružují větší počty zákazníků jen skutečně výjimečně, vede k tomu, že pro požadované produkty vyrážejí do supermarketů, kam ostatní chodí hlavně pro potraviny. Opět se naprosto zbytečně potkávají. Shromažďují se ve frontách v typickém podzimním počasí, což napomáhá prochlazení a lehčímu šíření infekcí. Je to vyhnání zákazníků na mráz a do venkovních plískanic.

Zajímavost

Zajímavé je, že drastičtější opatření nebyla přijata v době, kdy reprodukční číslo bylo mnohem vyšší než 1. Až se snížilo váznamně pod tuto hodnotu, tak je po bitvě každý generál a předhání se v zákazech a nařízeních. Kdyby se raději postarali, aby se nezvyšoval podíl zemřelých na počtu celkově nakažených. Z 0,5% jsme se dostali na 1,5% v dnešní době. Místo, co by se poučili, přejímají zkušenosti ze států, které měly na počátku epidemie úmrtnost i více než 10%. Český rektální alpinismus je skutečně vyhlášený. Napřed padáme na prdel ze Sovětského svazu, a jen o pár let později z USA a Velké Británie.

Proč jsou zavřené obchody?

V malých obchodech mohou vejít současně jen 2 zákazníci, v supermarketech mají udržovat 2 metrový odstup. Neudržují. Není to technicky vůbec možné. Nevím, proč jsou biti maloprodejci. Třeba prodejny s bižuterií, s obuví, dárkovými předměty, sportovními potřebami a mnoho jiných. Nikdy tam nebyly žádné návaly a hlavně se tam nemíchají zákazníci nakupující potraviny s nákupčími zboží, které se nekupuje každý den. Internetové velkoobchody bohatnou a zákazníci stojí fronty v zásilkovnách, balíkovnách a výdejnách.

O tom, že naprosto zbytečně platí poštovné, které kolikrát stojí víc, než obsah balíku není nutné ani mluvit. Kamenné prodejny jako záruka kvality zboží i doprovodných služeb jsou na kraji zhroucení. A místo toho, co by se zákazníci rozptýlili a tím snížili riziko vzájemného nakažení, je opatřeními ženou do supermarketů, kde kupují podřadné oblečení, obuv či potřeby na běžnou údržbu domácnosti. Teče vám vodovod? Nemáte možnost koupit těsnění, musíte zavolat odborníka, který má práce nad hlavu. Za prvé je dlouhá čekací doba několika týdnů a za druhé vám může přinést virus z jiných domácností, který jednoznačně vystřídá víc, než je zdrávo. Nebo snad někdo viděl frontu na těsnění anebo vysokotlaké hadičky?

Odhad

16.10.2020
Do poloviny prosince poklesne počet nakažených a nebude to jen zásluhou opatření. Stačí, když začne mrznout a sníží se vlhkost vzduchu. Také se začne projevovat sezónní fenomén změny imunitného systému. V letním období převládající vrchol buněčné imunity se přehoupne do zimního období vrcholu imunity protilátkové. V době, kdy klesá výkonnost jedné imunity a je nahrazována imunitou druhou, je organizmus málo chráněn. V našich podmínkách je možné tato riziková období datovat do období října a listopadu. Na jaře pak do období konce února až března. Pak se v zájmu zachování tradičních Vánoc uvolní opatření těsně před svátky. To bude masakr!

Druhá vlna v ČR

Proč se to v ČR tak rozjelo a teprve později i v dalších zemích obývaných kritiky vývoje u nás? Zapomínají na počasí. Jako veterinární lékař vím, že koronavirové infekce zvířat jsou mnohem nakažlivější a zvyšuje se i mortalita při vysoké relativní vlhkosti vzduchu. Ochlazení a deště posledního období postihly ve velké míře právě ČR. Teď se ochlazuje a je zataženo po většinu dne i jinde a počty nakažených prudce stoupají i v dalších zemích.

Ale mortalita by měla zůstávat zhruba konstantní. Tedy pokud „odborníci“ nebudou plánovitě doporučovat prostředky tlumící imunitu (jako je třeba paracetamol) a pokud v době epidemie nebudou provádět vakcinace. Takže i když máme 2x i 3x vyšší denní nárůst nakažených, tak podíl zemřelých máme mnohem nižší než většina států Evropy a prakticky celého světa. Proč? Že by úroveň našeho zdravotnictví bylo lepší než třeba ve Švýcarsku? Nebo že by u nás byl zmutovaný jiný kmen viru? Každý tuší, že je to pěkná hloupost. Ale analyzovat to mají oborníci, kteří jsou za to dost dobře placení a ne veterinární lékař, který to dělá ze zoufalství, když vidí tu hloupost kolem sebe ničící ekonomiku, zdraví, životy, mezilidské vztahy a životní prostředí. >>>

Jak ukončit epidemii

Co určitě ne

Určitě nedoporučovat ve sdělovacích prostředcích, aby si vzali lidé s příznaky Paralen (účinná látka paracetamol). Již v období epidemie SARS v jihovýchodní Asii bylo užívání paracetamolu v těsné korelaci s úmrtností. Ihned uleví od příznaků, protože působí na centra bolesti v mozku a tlumí tímto způsobem i horečku. Ale nic neléčí! Naopak. Oslabuje silně imunitu, poškozuje játra (jsou v imunitních procesech jedním z klíčových orgánů třeba tvorbou komplementu) a otevírá „vrátka“ pro generalizaci infekce. V každém případě jeho aplikace při nákaze (chřipka i Covid-19) vede po počátečním zdánlivém zmírnění příznaků k jejich prohloubení a prodlužuje významně dobu onemocnění. Jeho používání při infekci nemá žádné opodstatnění. Je to stejné, jako by někdo tvrdil, že narkóza léčí infekci.

Vakcinace?

6.3.2021
Jsem rád, že existuje již nejedna vakcína. Mýlil jsem se v tom, že ji nestihnout ne vyrobit, ale schválit. Ale jak je vidět, existuje možnost schválení pro nouzové použití. Jen bych se rád mýlil v tom, že budou četnější mutace viru a některé z nich mohou ze schválených vakcín udělat jen nepotřebný materiál. Mutace v New Yorku a zvláště mutace kalifornská představují první vlaštovky, jako předzvěst mutací, které mohou následovat. Při takovém množství nakažených se pravděpodobnost mutací dramaticky zvyšuje a paradoxně účinnou vakcínou se snadno vyselektují nové kmeny viru. Původní kmen viru, na který vakcína funguje, z těla vymizí a tělo může ovládnout nový a rezistentní kmen. To stejné platí i pro používané léky. Tam navíc spolupůsobí často jejich mutagenní účinky. Klasickým případem je paracetamol, který se masově používá, přestože infekci zhoršuje. Ale působí proti bolesti a na horečku. Jen proti těmto příznakům. Ale má potenciální mutagenní účinky a představuje tak asi nejvyšší nebezpečí pro vznik nové varianty viru.

25.6.2020
Spoléhat na vakcínu je také nebezpečné. Opakovaná onemocnění u téhož člověka, tj. velice rychlé vymizení protilátek z těla, časté mutace viru a také skutečnost, že na koronavirovou rýmu se nikdy nepodařilo vakcínu vyvinout, přímo vylučují použití vakcíny. Stejně jako kdysi dávno v lidské historii v případě coronaviru rýmy se budeme muset sžít s tímto virem. Dodnes může mít tento virus rýmy smrtelné účinky pro izolované původní obyvatele deštných pralesů anebo naopak polárních končin. Pokud se použije vakcína na pozměněný kmen viru, nemusí mít žádnou účinnost anebo dokonce může i zabíjet.

Adaptace

Čím dříve se přirozeně populace promoří, tím rychleji zapadne tato pandemie do historických událostí. Jen je potřeba zabránit nebezpečnému průběhu onemocnění. Betaglukany obsažené v houbách anebo v kvasinkách tuto možnost poskytují a opakovaně nabízím návod, jak zabránit propuknutí onemocnění a zamezit nebezpečným projevům nemoci po nakažení. Již jsem ho nabídl třetímu minuístru zdravotnictví. Ale odpovědní o tom nechtějí ani slyšet. Asi je jejich skrytým cílem ušetřit na důchodech. Betaglukany mají téměř totožné účinky na průběh onemocnění jako Remdesivir. Akorát stačí jedna jediná dávka a působí hned na začátku během latentního stadia a stadia rozvoje onemocnění. Jsou nepředstavitelně levné. Nikdo na nich nezbohatne. A to je možná hlavní příčina absence zájmu o tyto látky. Vytratila se profesní a stavovská čest a zůstalo jen bezohledné kupčení.

Když jsem neuspěl na vládě ČR a Ministerstvu zdravotnictví ČR, kde mě jejich přístup přesvědčil, že jsem se ve volbách nemýlil, podávám novou výzvu a tentokrát poslancům opozičních stran. Takto to snad odpovědní konečně uslyší a začnou konat namísto čekání na vypracování protokolů nějakým teoretikem, který má zájem jen na prodeji produktů firem, které jej platí. Jinak budoucnost nemusí být vůbec jednoduchá a určitě ne veselá. Již od objevení prvních případů v Evropě bylo jasné, že pandemie proběhne minimálně ve třech vlnách. >>>

Jarní, 3. vlna epidemie

17.10.2020
Bude anebo nebude? Otázka je zbytečná. Jarní vlna je nevyhnutelná. Přes zimu, pokud bude mrznout, se sníží relativní vlhkost vzduchu a bude ubývat počtu nově nakažených. Pokud ale bude zima vlhká s teplotami těsně nad nulou, tak téměř splyne vlna druhá s vlnou třetí. Navíc bude ubývat zásob vitaminu D, selenu a dalších látek posilujících imunitu organizmu. K epidemii Covidu-19 se přidá epidemie chřipky a dalších nákaz. Na jaře bude organizmus nejchoulostivější a bude nejcitlivější k nakažení. Bude se zvyšovat mortalita.

Vlny epidemie tu budou tak dlouho, dokud nedojde k promoření významné části lidské populace, což mohou být až 4 miliardy lidí. Vzhledem k odhadované záchytnosti testy (všude se tak intenzivně netestuje) a velice častému bezpříznakovému průběhu je to reálně 200 až 400 milionů detekovaných případů. Tj. bude potřeba, aby bylo detekováno nakažení 4x až 8x více lidí proti dnešnímu stavu a pak teprve pandemie skončí. A my tu čekáme na vidinu vakcíny a velkoryse ignorujeme, že už účinný prostředek nám příroda přímo nabízí prostřednictvím hub a kvasinek.

Trvalost imunity

Existují informace, že i lidé s prodělanou chorobou onemocněli znovu. To je závažná informace, která nám říká, že neexistuje ani po prodělání choroby trvalejší imunita. Proto spoléhání na vakcínu dostává vážné trhliny. Jsou i další fakta, která znemožňují použití vakcíny. Třeba mutace. >>>

Co tedy dělat?

25.6.2020
Přestat se příliš věnovat viru, jeho ničení (tento typ je prakticky nezničitelný) a věnovat veškeré síly do posílení odolnosti organizmu. Už jen proto, že tato metoda je univerzální pro všechny infekce a nejen pro tuto jedinou anebo dokonce jen pro jeden kmen. Významným pomocníkem při jakékoli infekci jsou polysacharidy betaglukany a látky zefektivňující tvorbu bílých krvinek, které hrají klíčovou roli při časné imunitní reakci. Podle vyhlášek a nařízení původem z dílny EU nemohu jmenovat, které produkty skutečně dokáží efektivně zastavit rozvoj infekce, ale obecně mohu doporučit potravinové doplňky obsahující betaglukany a triterpeny z hub jako je např. Ganoderma lucidum a Agaricus blazei. Další neméně dobrou možností je obyčejné droždí, kvasnice tvořené kvasinkami Saccharomyces cerivisiae.

V prevenci pak vitamin D, jehož největší využitelné množství vzniká přeměnou cholesterolu v kůži vlivem slunečního záření. Je potřeba odhalit alespoň 1/3 povrchu pokožky alespoň na půl hodiny denně a nechránit se jako cibule slupkami oblečení a patláním vysokofaktorových krémů na opalování na kůži a znemožnit tak přístupu UV záření do podkoží. O celodenním pobytu v uzavřených prostorách ani nemluvím. Nejvhodnějším zdrojem v potravě je rybí tuk, pak méně zdravé máslo a vepřové sádlo. Je možné využít i čístý vitamin D3, ale jsou k tomu stejně potřeba esenciální nenasycené mastné kyseliny, takže přírodní zdroj je nejvhodnější. >>>

Příprava nápoje

V prvé řadě je potřeba kvasinky vystavit teplotě 55°C alespoň na 30 minut (podle množství). Nejlépe rozmíchat ve vodě anebo lépe s cukrem (1 kávová lžička droždí, 1 polévková lžíce cukru do 100 ml vody) a nechat je rozkvasit. A pak je umístit třeba do elektrické trouby na 60°C na zmíněných 30 minut. Po vychladnutí nápoj najednou a na lačno vypít. Dávka je určena pro dospělého člověka o hmotnosti kolem 80 kg. Aplikaci neopakovat dříve, než po dvou celých dnech přestávky. Většinou není další aplikace pootřeba. Pro větší a nebo menší hmotnost je potřeba dávku adekvátně navýšit anebo dělit. Nápoj lze uchovávat i několik dní v chladničce.

Betaglukany, které se takto zpřístupní, aktivují imunitní odpověď a zastaví další rozvoj jakékoli infekce. Brání dalšímu rozvoji infekce, tj. je potřeba aplikovat okamžitě při objevení prvních příznaků infekce. Pokud se již symptomy objevily před několika dny, tak se pouze přestanou zhoršovat, ale mohou přetrvávat dokud se s nimi tělo samo nevypořádá.

Reverzní reakce

Je potřeba vědět jednu věc. Pokud je již jakýkoli infekční původce ve tkáni, tak makrofágy jako první počin vyprodukují peroxidázy a vzniklé peroxidy ničí původce a buňky napadené virem, ale zároveň tím dráždí tkáň. Proto se objeví do půl hodiny po aplikaci příznaky, které mohou neinformovaného vylekat. Samy od sebe však odeznívají do tří hodin po aplikaci betaglukanů. Je to jen známka, že aktivace makrofágů narazila již na počínající infekci. To je princip tzv. reverní reakce. Pokud jsou již příznaky rozvinuté, tak k výraznějšímu zhoršení nedochází.

Když je již infekce v organizmu na vrcholu, tak pravděpodobně žádný výraznější efekt nelze očekávat a dokonce v případě pokročilého stavu vyžadujícího použití plicního ventilátoru, kdy je již potřeba imunitu tlumit, může být aplikace nebezpečná. Opakovat aplikaci při včasném podání do prvních příznaků není většinou nutné a pokud ano, tak nejdříve po 2 celých dnech přestávky. Pro tělo je taková skoková stimulace imunity dost náročná a při pravidelné aplikaci by mohlo dojít k jejímu vyčerpání. V ohniscích epidemie by bylo vhodné užívat preventivně 1x týdně vzhledem k průměrné době inkubace 7 až 10 dní anebo aplikovat do prvních příznaků infekce (ať jsou jakékoli). >>>

Problémy s informováním klienta

17.10.2020
Samozřejmě jednodušší je využít již hotových potravinových doplňků s obsahem betaglukanů, ale exekutiva EU má pocit, že by zveřejnění jejich názvů poškodilo spotřebitele, proto se stahují u všech léčivých rostlin údaje o léčivosti. A vydávají nás do rukou „odborníků“, kteří doporučují vakcinovat proti nejrůznějším chorobám i v době nebezpečné epidemie bez toho, že by na to měli vypracovanou jakoukoli studii, doporučují jako lék paracetamol, který snižuje potřebnou imunitu a může dokonce způsobit přechod v mnohem těžší průběh nemoci, zavírají obyvatele v uzavřenách prostorách a tím zamezují tvorbě vitaminu D vlivem slunečního žáření. Vitamin D hraje klíčovou roli pro podobu závažnosti onemocnění. Lžou nám o vakcině a jen slibují nesplnitelné, aby dostali co nejvíc peněz na tzv. výkum, který je kolikrát naprosto zbytečný. Příklady najdete zde. >>>

Proč málokdy onemocní mladí?

Nikdo neanalyzuje, proč většina nakažených má bezpříznakový průběh anebo jen s mírnými příznaky. Kdyby odpovědní nespoléhali na vypracované postupy a protokoly, ale mysleli, oprášili znalosti z imunologie, tak by jim muselo dojít, že je to hlavně o brzlíku jenž involuje od 18 let. Ve stopách zůstává i do poměrně vysokého věku. Jeho činnost posiluje smích a kašel. Proto zdánlivě bláznivé poklepávání na oblast brzlíku (horní konec hrudní kosti) ve spojení se smíchem MUDr. Nešpora není až tak nesmyslný nápad.

Stres funkci brzlíku prakticky ruší a zatím jsme se dočkali od odborníků jen a jen stresujících opatření. Vyjmenování toho, co na nákazu nepomáhá je prostému občanu houby platné. I když si nedovedu představit, že by někdo z odborníků doporučoval alkohol anebo něco jiného třeba ze skupiny potravinových doplňků alepoň jako pomocný prostředek. Také proto jim není co věřit a plným právem. Ovládají sdělovací prostředky které my všichni platíme v koncesionářských poplatcích. Já už v totalitě žil a moc dobře vím jak vypadá. Tato má trošku jinou formu, ale může být ještě nebezpečnější. >>>