betaglukany droždí

Neobyčejné droždí – betaglukany

Stručný návod

1 kávová lžička droždí (obsahuje hodnotné betaglukany)
1 polévková lžíce cukru nebo medu
1 dcl vody
Po rozmíchání (a lépe po rozkvašení až 2 hodiny) zahřát na 60°C (aby roztok dosáhl 55°C na 1 dcl 30 minut). Po vychlazení na lačno a najednou vypít.
!!! Aplikujte jen 1x maximálně 2x týdně. Méně je více !!!

Podrobnosti a vysvětlení

Co lze udělat pro to, abychom byli odolní k jakékoli nákaze? Přestat se příliš věnovat viru, jeho ničení (tento typ je prakticky nezničitelný) a věnovat veškeré síly do posílení odolnosti organizmu. Už jen proto, že tato metoda je univerzální pro všechny infekce a nejen pro tuto jedinou anebo dokonce jen pro jeden kmen. Významným pomocníkem při jakékoli infekci jsou polysacharidy betaglukany a látky zefektivňující tvorbu a hlavně aktivaci bílých krvinek, které hrají klíčovou roli při časné imunitní reakci. Podle vyhlášek a nařízení původem z dílny EU nemohu jmenovat, které produkty skutečně dokáží efektivně zastavit rozvoj infekce, ale obecně mohu doporučit potravinové doplňky obsahující betaglukany z Ganoderma lucidum a Agaricus blazei. Další neméně dobrou možností je obyčejné droždí, kvasnice tvořené kvasinkami Saccharomyces cerevisiae.

V prevenci pak vitamin D, jehož největší využitelné množství vzniká přeměnou cholesterolu v kůži vlivem slunečního záření. Je potřeba odhalit alespoň 1/3 povrchu pokožky alespoň na půl hodiny denně a nechránit se jako cibule slupkami oblečení a patláním vysokofaktorových krémů na opalování na kůži a znemožnit tak přístupu UV záření do podkoží. O celodenním pobytu v uzavřených prostorách ani nemluvím. Nejvhodnějším zdrojem v potravě je rybí tuk, pak méně zdravé máslo a vepřové sádlo. >>>

Příprava nápoje

V prvé řadě je potřeba kvasinky vystavit teplotě 55°C alespoň na 30 minut (podle množství). Nejlépe rozmíchat ve vodě anebo lépe s cukrem (1 kávová lžička droždí, 1 polévková lžíce cukru do 100 ml vody) a nechat je rozkvasit. A pak je umístit třeba do elektrické trouby na 60°C na zmíněných 30 minut. Méně spolehlivou metodou je zalít horkou (nikoli vroucí) vodou přímo droždí s cukrem nebo medem. Po vychladnutí nápoj najednou a na lačno vypít. Dávka je určena pro dospělého člověka o hmotnosti kolem 80 kg. Aplikaci neopakovat dříve, než po dvou celých dnech přestávky. Většinou není další aplikace potřeba. Pro větší a nebo menší hmotnost je potřeba dávku adekvátně navýšit anebo dělit. Nápoj lze uchovávat i několik dní v chladničce.

Nelze podávat kontinuálně! Jen jednu jedinou dávku během týdne. Podle potřeby maximálně 2x týdně. Aktivace betaglukany spouští celý řetězec imunitních reakcí a ty musí doběhnout, což trvá 2 i více dní.

Betaglukany, které se takto zpřístupní, aktivují imunitní odpověď a zastaví další rozvoj jakékoli infekce. Brání dalšímu rozvoji infekce, tj. je potřeba aplikovat okamžitě při objevení prvních příznaků infekce. Pokud se již symptomy objevily před několika dny, tak se pouze přestanou zhoršovat, ale mohou přetrvávat dokud se s nimi tělo samo nevypořádá.

Reverzní reakce

Je potřeba vědět jednu věc. Pokud je již jakýkoli infekční původce ve tkáni, tak makrofágy jako první počin vyprodukují peroxidázy a vzniklé peroxidy ničí původce a buňky napadené virem, ale zároveň tím dráždí tkáň. Proto se objeví do půl hodiny po aplikaci příznaky, které mohou neinformovaného vylekat. Samy od sebe však odeznívají do tří hodin po aplikaci betaglukanů. Je to jen známka, že aktivace makrofágů narazila již na počínající infekci. To je princip tzv. reverní reakce. Pokud jsou již příznaky rozvinuté, tak k výraznějšímu zhoršení nedochází.

Když je již infekce v organizmu na vrcholu, tak pravděpodobně žádný výraznější efekt nelze očekávat a dokonce v případě pokročilého stavu vyžadujícího použití plicního ventilátoru, kdy je již potřeba imunitu tlumit, může být aplikace nebezpečná. Opakovat aplikaci při včasném podání do prvních příznaků není většinou nutné a pokud ano, tak nejdříve po 2 celých dnech přestávky. Pro tělo je taková skoková stimulace imunity dost náročná a při pravidelné aplikaci by mohlo dojít k jejímu vyčerpání. V ohniscích epidemie by bylo vhodné užívat preventivně 1x týdně vzhledem k průměrné době inkubace 7 až 10 dní anebo aplikovat do prvních příznaků infekce (ať jsou jakékoli).

Důležitá upozornění

Droždí je sice běžnou součástí potravy, ale je kontraindikováno při onemocnění dnou.
V případě nedokonalé tepelné úpravy může způsobovat u citlivých osob nevolnost a přechodné zažívací potíže.
V každém případě konzultujte použití droždí anebo potravinových doplňků s obsahem betaglukanů se svým ošetřujícím lékařem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *