Jak se efektivně zbavit přebytečného tuku

1. Hořká čokoláda

Častým problémem je neutišitelný hlad anebo spíše chuť ihned po probuzení. Platí zde, že čím déle vydržíte po probuzení bez pocitu hladu, tím lépe. Navíc potřebujeme nakopnout metabolismus. Obojí nám může zprostředkovat čokoláda. Ale ne každá a ne jakékoli množství. Je potřeba pouze jeden čtvereček hořké čokolády minimálně 70% ihned po probuzení a pak případně večer, pokud nás tzv. honí mlsná. Cílem je, aby se nedostavil pocit hladu a zároveň byl stimulován metabolismus tuku. V každém případě by měla snídaně počkat minimálně 1 hodinu. Ale bez problémů lze vydržet bez pocitu hladu až do oběda. Vyzkoušejte, každý je jiný a reakce mohou být rozdílné.

2. Káva s máslem

Dáváte si ráno kávu? Skvělé! Stačí do kávy místo mléka dát dvě kávové lžičky másla. Nechejte rozpustit a dobře promíchejte. kupodivu se nevytvoří na povrchu vrstva plovoucího tuku. Lépe káva neslazená, ale funguje i když se osladí. Konec konců tuky se spalují v ohni z glycidů (cukrů). Kávu samozřejmě na lačno a jíst nejdříve až hodinu po vypití této kávy. Ale dodá Vám tolik energie, že nemáte pocit hladu až do oběda. Je možné si takto připravit kávu i v jinou denní dobu, ale ráno je organizmus přinucen přijmout jen ten tuk a lépe se tělo adaptuje.

Jak to funguje?

Kofein aktivuje energetický metabolismus. A pokud poskytnete tělu jen tuk, tak aktivuje odbourávání právě tuků. Že to funguje zjistíte snadno. Máte pocit vyšší teploty a rozhodně Vám neschází energie. A i když se zpočátku zdá káva trošku divná, velice rychle si na ni zvyknete.

Myslel jsem, že bez snídaně nedám ani ránu. Po tomto nápoji snídani vůbec nepotřebuji. O cholestrol se nebojte. Sice je v másle obsažen, ale podle nejnovějších studií je v takové formě, že jej tělo snadno využije. Navíc jen namazaný chleba máslem obsahuje tohoto másla až 4x více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.