Péče o zdraví

Zdraví není něco, co vám bylo jednou pro vždy dáno. Jsou samozřejmě dědičné dispozice, ale až na naštěstí řídké výjimky, můžeme zdravotní stav aktivně ovlivnit. Pozitivně a bohužel i negativně. Většinou ten, kdo je momentálně zdravý těmto stránce Péče o zdraví nevěnuje téměř žádnou pozornost a zajímat ho začnou, až na sobě začne pozorovat něco nekalého. Takže pokud jste se pročetli až sem, tak máte velice pravděpodobně zdravotní problém anebo hledáte řešení pro někoho blízkého.

Vaše zdraví je výsledkem vaší péče o něj. Za svůj zdravotní stav si většinou může každý sám. Nelze na nikoho nic svádět. Ale je ve vaší moci zjednat nápravu.

Jak začít? Určitě tím, že zapojíme podvědomí do procesu návratu do původního stavu vašeho zdraví. To umožní, aby se zapojily autonomní obranné mechanismy těla a začaly konat v době, kdy spíte a kdy tělo nejlépe regeneruje. Podvědomí umožní změnu chutí – chuť vás navede na to, co tělu prospívá, změnu charakteru pohybu, který pak tolik nezatěžuje například klouby, změnu chování k méně rizikovému a hlavně změnu životních priorit.

Začněte ovlivněním podvědomé oblasti a zapojte ji do obnovy vašeho zdraví.

Než začnete cokoli užívat – používat více či méně vhodné chemické „berličky“, najděte si něco, co když nepomůže, alespoň neuškodí. Je problém se v tom vyznat, ale někdy je volba velice jednoduchá. Existuje spousta přírodních látek s velice širokými a současně mohutnými účinky. Jsou to třeba betaglukany a různé druhy užitečný triterpenů i dalších látek pocházející z jedlých a nejedovatých hub anebo z droždí. Působí nejen na imunitu, ale mají četné vedlejší bonusy. Mohou pomoci s obnovou funkce kloubů, pokožky, vnitřních orgánů a mnoho dalšího. Jsou to také nenasycené mastné kyseliny obsažené v rybím tuku, olejích z jader různých druhů ořechů anebo velmi cenný olej lisovaný ze semínek vinné révy. Vedle esenciálních mastných kyselin obshují velmi cenné vitaminy rozpustné v tucích. Na přesné zacílení proti určitému zdravotnímu problému pak existují byliny, látky vyluhované z pupenů a mnoho dalších. To už je hodně složité, ale k tomu je určena poradna na těchto stránkách. Lékař léčí a příroda uzdravuje. A my pomáháme přírodě.

Začněte potravinami, které jsou normální součástí stravy a přitom mají zdravotní benefity a to bez negativních vedlejších účinků.